Szkolenia dla firm transportowych – czy to się opłaca?

Zdaniem większości z nas po zakończonym kursie na prawo jazdy i zdanym egzaminie, można śmiało wsiadać za kierownicę każdego samochodu i szaleć na polskich drogach. Nawet tym co dopiero odebrali prawo jazdy wydaje się, że potrafia zapanowac nad każdym samochodem. Niestety prawda jest taka, że ten co dopiero dostał prawo jazdy i ten kto nie jeżdził przez wiele lat, będzie w ruchu drogowym popełniał dużo błędów. Dlatego młodzi kierowcy powinni bardzo ostrożnie poruszać się na drodze i nabrać odpowiedniej wprawy w jeździe. Jeśli chcą mogą korzystać z kursu doskonalenia jazdy. W ostatnich latach coraz częsciej słyszy się o szkołach nauki jazdy, gdzie organizowane są różne kursy pomagające w pełni poznać samochód i jego możliwości. Nauczyć można się również pełnego przystosowania do warunków panujących w Polsce na drogach. Kursy tego typu uczą nie tylko oszczędnej jazdy ale też mają na celu wykształcenie u uczestnika umiejętności zapobiegania niebezpieczeństwom w ruchu drogowym.

 

Gdzie można przeprowadzić szkolenie kierowców?

Większość osób poruszających się po naszych drogach uważa, że jeździ dobrze i bezpiecznie. Rozumowanie takie zazwyczaj wynika z wysokiej samooceny zdolności kierowców. Posiadając firmę transportową, zastanawiasz się na ile Twoi kierowcy są fachowcami w swoim zawodzie. Jeśli chcesz spać spokojnie i nie martwić się o nich, warto zoorganizować specjalne szkolenia kierowców. Możesz to zrobić w szkole doskonalenia jazdy, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów, kierowcy nauczą się bezpiecznej jazdy. Oprócz tego będziesz miał świadomość, że osoby, które zatrudniasz potrafią zachować się na drodze nawet w bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Wiadomo przecież, że o rzeczywistych umiejętnościach kierowcy świadczy skuteczność  reakcji w trudnej i niebezpiecznej chwili na drodze, liczą się wtedy ułamki sekund.

Oprócz tego na takim kursie kierowcy nauczą się panowania nad pojazdem w ekstremalnych warunkach drogowych i wychodzenia z poślizgu. Nauka bezpiecznej jazdy (pod słowem link do polecanego przeze mnie kursu doskonalenia techniki jazdy) to również większe bezpieczeństwo nie tylko kierowcy ale i współpasażerów.

 

Czy to się opłaca?

Tak jak wspomniałem powyżej takie kursy to nie tylko bezpieczeństwo kierowców, to również oszczędność. Na takich kursach można zapoznać się również z zagadnieniem  eko-jazdy i dzięki temu obniżyć koszty eksploatacji samochodu nie tracąc tempa jazdy. Nie da się ukryć, że szkolenia i kursy są bardzo kosztowne, ale dzięki temu będziesz miał świadomość, że zatrudniasz najlepszych i wyszkolonych kierowców.