Dlaczego powinieneś otworzyć sklep online?

Każdy szuka jedynego i sprawdzonego sposobu na biznes. Prawda jest brutalna – nawet najlepsza nisza, pomysł bez odpowiedniej realizacji nie będzie zarabiać. Oczywiście trendy pomagają w szybszym rozwoju firmy i właśnie o tym dzisiaj porozmawiamy.

Rozwój e-commerce

W Polsce od wielu lat powstaje coraz więcej sklepów internetowych w ciekawych niszach. Idealnym przykładem może być firma z Nowego Sącza “Tesko”. Dotychczas produkowała teczki, akta osobowe, a od 2017 roku otworzyli sklep z wyposażeniem dla biur https://tesko.biz/ (posiadają tam również własne produkty). Jak widać nisz do zagospodarowania może być wiele. Sklep internetowy daje nam tą wolność, że możemy również sprzedawać rzeczy własnej produkcji, czy np. wystawiać okazjonalnie używane produkty. Takich przywilejów nie ma większość osób prowadząca innego rodzaju biznesy.

Dobra, ale co z liczbami?

Wartość rynku handlu przez internet jest wyceniana przez wiele źródeł na 2013 – 26 mld złotych, rok później – 30 mld zł. Jak widać dynamika zmian jest ogromna, OGROMNA i nie spotykana w większości branż na świecie. Co ważniejsze po stworzeniu i wypozycjonowaniu sklepu w Google, możemy tak bardzo zautomatyzować nasz sklep, że pojawi się tutaj szansa na pasywny dochód! Dlatego uważam, że tworzenie własnego sklepu internetowego, powinno być priorytetem dla wielu przedsiębiorców posiadających własną produkcję! Ze względu na małą stopę wejścia może być to również dobry pomysł na swój pierwszy mały biznes! Wyszukaj tylko dobrej niszy i działaj!